Detox pas pushimeve verore …

Detox pas pushimeve verore …

Uji Detox për t’u pastruar në mënyrë natyrale dhe pa mundim

  

Ujërat me aromë janë hidratues dhe të pasur me vitamina. Për t’i bërë ato edhe më efektive, mund të përdorni ujë të filtruar, më të lehtë (me një mbetje të ulët fikse) dhe veçanërisht i përshtatshëm për largimin e toksinave, lehtësimin e punës së veshkave, nxitjen e tretjes, reduktimin e ënjtjes dhe stimulimin e metabolizmit.

Si përgatitet Uji Detox ?

Receta bazë për përgatitjen e Ujit Detox konsiston në hedhjen e dy litrave ujë të filtruar në një enë, duke shtuar fruta ose perime, barishte dhe erëza dhe lënien e gjithçkaje të pushojë gjatë natës në frigorifer. Infuzioni favorizon kalimin e vitaminave dhe kripërave minerale në ujë, duke e bërë atë të pasur me veti të dobishme. Të nesërmen, thjesht filtrojeni dhe transferojeni pijen në një shishe ose enë qelqi. Këtu janë 5 receta për Ujin Detox të përshtatshme!

 

Uji Detox Limon, Mente dhe Kastravec

Pasi të keni mbushur një shishe me dy litra ujë të filtruar të marrë me një sistem filtrimi uji shtëpiak Water Boutiquenjë aleat ideal për ujë më të mirë dhe më të sigurt nga rubineti në shtëpi – shtoni një limon të shtrydhur, disa gjethe menteje të sapo lara dhe një kastravec shumë të prerë në feta. i hollë. Lëreni të injektohet për të paktën 4 orë. Kastraveci ka veti detoksifikuese dhe pastruese, ndërsa limoni është i pasur me vitaminë C dhe acid citrik, i cili ndihmon mëlçinë të largojë mbetjet, duke ndihmuar tretjen dhe tretjen e gurëve të tëmthit. Së fundi, nenexhiku është i dobishëm në rast të ënjtjes gastrointestinale.

 

 

 

Për më shumë informacion: [email protected]

 

Water Boutique – Ku ka ujë jemi ne…